TikiTours trasos

Pamatykite nacionalinį parką mūsų akimis...

Ištirkite nacionalinį parką su lengvumu, naudodami mūsų penkis kruopščiai sukurtus žemėlapius, kiekvienas siūlantis unikalų, jūsų galimybėms pritaikytą maršrutą. Galite pasirinkti vieną iš mūsų žemėlapių arba laisva tyrinėti šį nuostabų gamtos kraštovaizdį savo būdu

Ginučių žiedas (35km)

Tai klasikinė trasa, tai - Aukštaitijos nacionalinio parko širdis. Šis 3.5h trukmės maršrutas prasideda nuo Tiki Inn poilsio namų ir Palūšės pakrantės įlanka persikeliame į kitą krantą, kur naujuoju Meironių taku, pasiekiame Meirionių kaimelį, žymų istoriniu karvių plukdymu į Pabiržės pusiasalį. Tilteliu prašokę įstabųjį Meiros upelį, lendame į mišką, kur, įsibėgėję apžėlusiomis miškais kalvomis , išnyrame Ginučių kaime su žymiuoju vandens malūnu. Atsivėsinę po malūno kriokliais, paragavę žuvienės, už 1.5km aplankome Ginučių piliakalnį su žymiuoju Ladakalniu, apipintu pramotės deivės Lados Kerais, aplankę žymuosius etnografinius Salų I ir II kaimus naujuoju tiltu per Asalnykščio ir Linkmeno ežerus , kairiajame šone paliekame Puziniškio piliakalnį, ir įkalne pakylame į Puziniškio kaimelį, nuo kurio , pasigrožėję panoraminiu Asalnų ež. vaizdu, neriam į mišką ir žemyn su pagreičiu pro Meironių kaimą grįžtame į Palūšę.

Šio maršruto ilgis yra 35km, trukmė 3.5h.

Nacionalinio parko žiedas (53km)

Pasidžiaukime turbo diena,- su pagreičiu aplėkti visą Aukštaitijos nacionalinio parko žiedą, sklidiną gamtos gyvasties ir alsuojantį čia gyvenančių ir puoselėjančių šią etnografinę aplinką žmonių širdimis! Atsispiriame nuo Tiki Inn pakrantės ir Palūšės įlanka nuriedame naujuoju Meironiu taku link Meironių kaimo. Įnėrę į miško įkalnę ,kairėje įsukame į Puziniškio kaimą , nuo kurio atsiveria Asalnų ežero panorama. Nusileidę nuo kalno, dešinėje paliekame piliakalnį ir per Salų tiltą, aplankydami Salų etnografinius kaimus ,priartėjame prie Ladakalnio ir Ginučių piliakalnių, apipintų legendomis ir šio krašto istorija. Nuo šalia esančio Šiliniškių apžvalgos bokšto atsiveria 6 ežerų panorama. Už 1.5km įriedėję į Ginučius, palendame po Ginučių malūno kriokliais ir ,paskanavę žuvienės ,sukame kairėn, kur už 5km atsiremsime į Bitininkystės muziejų. Pakeliui namo aplankysime didingąjį Varniškių ąžuolą, žvilgsniu paglostysime Vaišnoriškių bei Strazdų kaimus, neaplenksime ir Šuminų, o ,išlėkę į plentą, priešais atsiremsime į žymųjį Medžiukalnio šaltinį- paskanausime jo gydomojo vandens ir su pagreičiu pro Vaišniūnus, Gaveikėnus ir Strigailiškį ,grįšime atgal į Palūšę

Šio maršruto ilgis yra 53km.

Lūšių žiedas (22km)

Atsispiriame nuo Tiki Inn poilsio namų, ir Lūšių ež. įlanka pro Palūšę įsukame palei pležą į aną krantą, kur naujuoju Meironių taku pro Meironis (3km) kylame mišku link Puziniškio kaimelio, atsiveriančiu Asalnų ežero panorama. Pravažiavę jį ir nusileidę nuo kalno, dešinėje paliekame piliakalnį, o priešais tiltu kertam Asalnykščio- Linkmeno ežerus ir riedam link Antalksnės. Aplankę Salų I - II etnografinius išpuoselėtus kaimus , plentu ties tiltu pasiekiame Šakarvos  ir Žeimenio ežerų sankirtą ir grįžtame į starto vietą.

Šio maršruto ilgis yra 22km, trukmė 2h.

Dringio žiedas (22km)

Atsispyrę nuo Tiki Inn poilsio namų pasileidžiam per Palūšės kaimelio įlanką ir kitu krantu, naujuoju Meironių taku, pasidžiaugdami Meironių kaimeliu, - neriam į mišką. Kairėje sankryžos pusėje( ~100m nuo sankryžos) aplankysime žymiąją Asalnų pušį, ir ,grįžę atgal prie sankryžos ,nusigausime kita puse, kol privažiuosime Medžiukalnio šaltinį. - vieną švariausių lietuvoje. Pasilepinę krištolo skaidrumo vandeniu ir prisipildę gertuves,pasuksime link Vaišniūnų stovyklavietės, kur išsimaudysime Dringio ežero vandenyse ir, pasilepinę saulės atokaitoje suksime pro Juodakumpį Gaveikėnų stovyklavietę ir, kirtę miškus, atsidursime prie Lūšių ežero apžėlusios jūrinės kopos (dabartinio Botanikos tako) ir finišuosime ten, iš kur startavome.

Šio maršruto ilgis yra 22km.

Pietinis žiedas (40km)

Šis maršrutas skirtas tiems, kurie apiplaukė, apibėgo, apvažiavo šiaurinę parko didumą ir nori spustelėti pedalais piečiau. Trasa prasideda Palūšėje ir įkalne pro žymiąją Palūšės medinę bažnyčią neriame į miškus: Palaukoja, Geležinkelio pervaža, Garbūnai, Pavajuonis. Šone lieka gražus Vajuonio ežeras, o už jo- senoji archeologinė Lietuva: Rėkučių kaimas, Rieškutėnai, senasis Kretuono ežeras- paukščių meka, kur rastos polinės gyvenvietės liekanos. Kitoje kelio pusėje, nuo Lygumų bokšto atsiveria panoraminiai pietinio žiedo vaizdai su akinančiu Kretuono ežeru. Nuo Kretuono mišku keliuku kertame Žeimenio ežero stovyklavietę, ir pasiekiam Kaltanėnus - Žeimenos ištakas. O nuo Kaltanėnų plentu palei Obelų Rago mišką, pro Šakarvą ir tiltą su Žeimenio ežeru, Pašakarvio gatve grįžtame į trasos pradžią.

Šio maršruto ilgis yra apie 40km, trukmė 3h.